Trwa ładowanie...
bDIYZsyd

Notowania

Przejdź na

Zmiany w podatkach i akcyzie? Kościński: analizujemy, system musi być sprawiedliwy

Zmiany w podatkach i akcyzie? - Cały czas patrzymy na wszystkie podatki. Nasza strategia jest taka, żeby jak najbardziej zmniejszać ten klin podatkowy, a równocześnie patrzymy, czy podatki są sprawiedliwe. W tych czasach bardzo ważne jest, by wszyscy ci, którzy mają płacić podatki, płacili je sprawiedliwie. Cel zawsze jest ten sam - uszczelnianie. Nie może być tak, że jeden przedsiębiorca płaci, a inny nie, bo to psuje rynek dla wszystkich - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister finansów Tadeusz Kościński. - Co do akcyzy, cały czas to analizujemy. Akcyza to bardzo skomplikowany podatek, jest bardzo dużo konkurencji na rynku, a każdy chce płacić jak najmniej podatku. A niektóre podatki akcyzowe, tak jak opłata cukrowa, mają na celu zmianę zachowanie społeczeństwa. Tych podatków nie można tak zero-jedynkowo wprowadzać czy likwidować - dodał.

Tranksrypcja:A inne podatki albo akcyzy na przykład? Nie zastanawiacie si...
rozwiń
cały czas na wszystkie podatki patrzymy. Nasza strategia jest taka, żeby
ten klin podatkowy jak najwięcej zmniejszać, że zmniejszamy. Ale równocześnie patrzymy,
czy podatki są sprawiedliwe. Bo to jest bardzo ważne w tych czasach, żeby wszyscy
co powinni, płacili podatki, płacili je sprawiedliwe. I tutaj i po stronie
uszczelniania podatków, jak i również, żeby nie omijać, tak jak podatek
komandytowy, bardzo głośno było, ale ten cel był cały czas, żeby uszczelnić, żeby wszyscy płacili równo.
Że nie może być tak, że jeden przedsiębiorca płaci podatki, drugi nie płaci, bo to psuje rynek dla wszystkich. Panie
ministrze, ale ostatnio Ministerstwo Sprawiedliwości, dość zaskakujące, że Ministerstwo Sprawiedliwości się tym zajmuje, proponowało
zmiany w akcyzie i wysyłało do was swoje propozycje. Czy coś z tym się stało?
Cały czas analizujemy, ale to akcyza to jest taki bardzo, bardzo skomplikowany podatek,
bo to jest bardzo dużo konkurencji na rynku między różnymi producentami. I
oczywiście też wszyscy chcą płacić jak najmniej podatków, a też
niektórych tych podatków, jak opłata cukrowa, to niektóre podatki akcyzowe też
mają ten cel, żeby zmienić zachowanie społeczeństwa, więc jest bardzo skomplikowane i nie można tak zero-jedynkowo
włączać i wyłączać, podnosić różne podatki. Czyli zamknąć ten temat, rozumiem, że analizy są jak najbardziej, ale
decyzji nie ma.
Dokładnie tak.
227 reakcji
0
0
227
Podziel się
Komentarze (227)
17-01-2021
aapProszę zwaloryzować próg podatkowy i kilometrówkę podnieść. Od dekady bez zmian. Zlikwidujcie tą coroczną ukrytą podwyżkę podatków.
zobacz więcej komentarzy (227)
bDIYZsyp
KOMENTARZE
(227)
aap
miesiąc temu
Proszę zwaloryzować próg podatkowy i kilometrówkę podnieść. Od dekady bez zmian. Zlikwidujcie tą coroczną ukrytą podwyżkę podatków.
Bogaty
2 miesiące temu
Już patrz A kogo teraz ukraść żeby rozdać swoim.
taka prawda
2 miesiące temu
Uczciwie to znaczy zgodnie z polskim prawem , a pan minister prowadzi firmę co koliduje z zajmowanym stanowiskiem zgodnie z polskim prawem. To jak to się ma do pana panie ministrze? bo jak co wolno wojewodzie to idź pan w maliny najgorszy minister ze wszystkich czasów w Polsce, dawno do dymisji poszedłbyś człowieku, gdyby nie Morawiecki, koleżka.
bDIYZsyH
Wirtuoz
2 miesiące temu
Konkurencją Polski są Niemcy ,Czechy, Słowacja wystarczy zamieszkać przy granicy i już jest korzyść a ministrowie niech sobie wymyślają to nowe akcyzy i ich wysokości dojdzie do tego że ich wysokość będzie na tyle wysoka że z centralnej Polski będzie się opłacało jechać i kupić przy granicy za granicą. Jesteśmy w UE paszportów nie trzeba można jechać i kupować taniej i więcej a rząd niech się gryzie w język bo to nie PRL i żelazna kurtyna. Każdy wie że cukier , papierosy ,alkohol szkodzą ale palacze robią sami papierosy , alkohol samemu można pędzić w domu na własny użytek , tego nałogu żadna ustawa nie zahamuje. To siedzi w każdym z nas jeden potrafi się ograniczyć i zmienić swoją diete na lepszą drugi nie potrafii i dopiero jak padnie to pokona nałogi. Rząd przejmuje się dietą nie walczy z biedą ale tak naprawdę jest wiele innych problemów w Polsce istotnych których nie widzi albo niechce widzieć . Martwi się ludźni którzy umierają ze złej diety a nie martwi się tymi co umierają z głodu . Rząd wybiera tę łatwiejszą stronę na której zarobi , głodu nie idzie z akcyzować więc ludzie będą z tego tytułu umierać. Czy pieniądze z podatku cukrowego pójdą na szczytny cel? NIE ! Podniosą sobie diety a za kilka miesięcy sprawa ucichnie. Każdy rząd jaki był coś od siebie dołożył a kolejny tego nie cofnoł przykład za SLD wprowadzono podatek Belki czy PO go wycofało ? NIE ! Za PO podwyższono VAT z 22% na 23% czy PiS go obniżył? NIE! I widzicie kto by nie rządził dodaje coś od siebie a nie zmienia na lepsze faktem jest że PiS obniżył wiek emerytalny tylko jest pytanie na jak długo. Kto by nie rządził zawsze znajdzie powód żeby wydoić drogich wyborców wmawiając im że to dla ich dobra.
elf
2 miesiące temu
Sprawdzie niejakiego Ziemkiewicza podejrzewam go o niezle oszustwa podatkowe i nie tylko
...
Następna strona