Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Minister zapowiada kary dla hoteli. "Tak nie może być w państwie prawa"

Działalność branży hotelowej jest znacznie ograniczona przez pandemię koronawirusa. Polacy znaleźli sposób na wyjazdy, rejestrują się w hotelach w ramach fikcyjnych podróży służbowych. - To sensacja i odprysk, margines rynku. Jeżeli obłożenie w hotelach górskich jest na poziomie 30 proc., a w tym samym okresie rok temu było dużo powyżej połowy, a już w grudniu zbliżało się do 100 proc. To nie ma znaczenia, a hotelarze nie mają prawa do weryfikacji, w jakim celu przyjeżdża gość. Jeśli zadeklaruje, że to jest wyjazd służbowy, bierze fakturę na własną działalność, to nie mamy prawa tego weryfikować - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski współzałożyciel holdingu Zdrojowa Invest & Hotels. Pytany o słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który zapowiedział, że hotele przyjmujące gości na fikcyjnych wyjazdach służbowych będą karani odmową pomocy z tarczy finansowej, odparł, że takie rozwiązanie nie powinno mieć miejsca w demokratycznym...

rozwiń
236
Podziel się:
KOMENTARZE
(236)
ZbigStarsky H...
4 lata temu
Typowe dla Polski, kombinatorstwo i pochwała oszustwa, ale każdy chce dobrze żyć tylko nie bierze pod uwagę że stając po stronie cwaniactwa sam sobie szkodzi.
Tom
4 lata temu
Przecież w całej tej plandemii chodzi przede wszystkim o to aby wykończyć małych i średnich przedsiębiorców. Pozostaną tylko giganci...a po drugiej stronie masa niewolników. Już w drugim kraju zieleni próbki krwi pobrane pacjentom w styczniu 2020, okazało się że są tam przeciwciała covid... Więc wirus był już nawet w czerwcu 2019... I wszyscy jakoś żyli, nie było paniki. Naprawdę nikt nie widzi że pandemia to jedna wielka ściema???
Mick
4 lata temu
Państwie prawa, ten to ma poczucie humoru. lol
Tylko tyle
4 lata temu
Hotel ośmiogwiazdkowy.
Roman
4 lata temu
I tak na COVID się dorabiają tu z tarczy a biznes się kręci.
...
Następna strona