Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Zasiłki także na dzieci po 8. roku życia

Zasiłkami za opiekę nad dziećmi w czasie zamkniętych szkół, mają być objęci także rodzice dzieci powyżej 8. roku życia. - Znajdzie się to w specustawie. To rozwiązanie, które ma gwarantować bezpieczeństwo na rynku pracy – zapewniła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Prawdopodobnie uprawnienie zostanie rozciągnięte na rodziców dzieci do 12. roku życia, bo jak wyjaśniła Emilewicz, to analogiczne do regulacji, zgodnie z którą od tego wieku dziecko może samodzielnie korzystać z komunikacji publicznej. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk dodał, że w czwartek startują kontrole wszystkich pasażerów przylatujących na warszawskie lotnisko. Po południu minister Emilewicz wycofała się z deklaracji o rozszerzeniu zasiłku na rodziców starszych dzieci.

KOMENTARZE
(57)
Anna GK
4 lata temu
Jestem wściekła. Mam 13 letnią córkę z orzeczeniem o niepełnosprawności. Rząd nie bierze pod uwagę dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców którzy pracują.
Oburzona
4 lata temu
Jaki zasiłek jest 500 plus co za egoizm zero patriotyzmu pieniądze lepiej przeznaczyć na maski respiratory
Kocham pawłow...
4 lata temu
Ustawa zostanie niezwłocznie po wyborach przyjęta. Dzieci mogą samodzielnie korzystać z transportu publicznego bo to najlepsze miejsce na kwarantannę.
Normalny
4 lata temu
Idźmy dalej - zasiłki powinny być wypłacane cały czas. Do 99 roku życia, plus 500 plus, plus mieszkanie plus, plus plusy inne.
Pic na wodę
4 lata temu
Mam pytanie - co da pomiar temperatury jak wirusa złapał dany delikwent np. 2-3 godziny temu.
...
Następna strona