Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kawiarnie znów działają. "Boję się, że po otwarciu straty mogą się podwoić"

- Koszty są jak były rok temu, a sprzedaży tylko połowa - to nie jest optymistyczne - mówi Adam Ringer, prezes sieci Green Caffe Nero, w rozmowie z "Money. To się liczy". - Boję się, że po otwarciu straty mogą się podwoić - dodaje. Dlaczego? Tłumaczy, że powody są trzy. Po pierwsze czynsz. - Moim głównym zajęciem są rozmowy z wynajmującymi i tłumaczenie, że czynsz nie może wynosić tyle, co przed pandemią - mówi Adam Ringer. Jak powiedział, najmniej skłonne do ustępstw są zagraniczne fundusze inwestycyjne, które kupiły budynki biurowe. - Te lokale w budynkach biurowych są puste, a fundusze uważają, że się nic nie wydarzyło, powołują się w listach do nas, że są zobowiązane, by dbać tylko o interes swoich inwestorów - mówi Ringer. Jak dodał, z sieciami handlowymi jest różnie, ale historycznym jest oświadczenie z 5 maja, gdzie te największe orzekły, że centra handlowe bez najemców nie mają sensu. Ringer wymienił też inne koszty, które pojawiają się po otwarciu....

rozwiń
0
0
152
Podziel się
Komentarze (152)
zobacz więcej komentarzy (152)
KOMENTARZE
(152)
Smi
3 lata temu
Kawa w Europie : espersso 0,75 EU, cappuciono 1,20 EU.Trzeba zjechać z wysokiego C ,skończyło się eldorado za kawę po 15 zł .jak nie zmienią się ceny kawiarnie padną .trudno .będę pił w domu .
objawienie
3 lata temu
Kapitał nie ma narodowości, ma tylko fundusze (zagraniczne) które go reprezentują :))) Nacjonalizm gospodarczy nie istnieje tyko reprezentuje swoich klientów i dba o ich interesy. :))
wujek d. rada
3 lata temu
Miał pomysł ale był on dobry 3 miesiące temu. Teraz trzeba poszukać nowego pomysłu. Trzeba być kreatywnym, wziąć kredyt albo wyjechać.
Jamicz
3 lata temu
Takie poniewieranie ludźmi, rozsadzanie co kilka metrów, badanie temperatury, spisywanie danych, rękawiczki, maseczki, spryskiwanie, odkażanie jest gorsze niż musztra w wojsku. I jeszcze ludzie sami za to płacą...
Moszi
3 lata temu
Może w Israelu jest lepiej , jedź i sprawdź .
...
Następna strona