Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSZ ws. wypadku polskiego autokaru we Francji

0
Podziel się:

W komunikacie MSZ znalazł się błąd. Spośród osób,
które wzięły udział w wypadku autokaru pod Dunkierką, nie 31 osób
a 36 wyraziło wolę kontynuowania podróży do Anglii i Irlandii.

W komunikacie MSZ znalazł się błąd. Spośród osób, które wzięły udział w wypadku autokaru pod Dunkierką, nie 31 osób a 36 wyraziło wolę kontynuowania podróży do Anglii i Irlandii.

Poniżej pełna treść poprawionego komunikatu:

Komunikat dot. wypadku polskiego autokaru pod Dunkierką; stan na godz. 16:30, 8 sierpnia 2007 r.

W wyniku wypadku zmarły 3 osoby. O tym fakcie poinformowane zostały rodziny. Urzędowe potwierdzenia zgonów zostaną wydane prawdopodobnie dziś w nocy.

W szpitalu w Veurne w Belgii pozostały 4 osoby (w tym 3 ranne i 1 na obserwacji). 2 inne osoby, które również przebywały w szpitalu w Veurne oraz 5 osób ze szpitala w Ostende zostało przewiezionych autobusem do Dunkierki.

W szpitalu w Dunkierce przebywają 2 ranne osoby.

Termin transportu wszystkich 5 rannych uzależniony będzie od ich stanu zdrowia. Organizacją transportu zajmuje się ubezpieczyciel.

2 osoby (jedna przewieziona z Veurne, a druga ze szpitala w Dunkierce) wyraziły chęć powrotu do Polski. Ubezpieczyciel we współpracy z Konsulatem RP w Lille organizuje ich tymczasowe zakwaterowanie oraz możliwie najszybszy powrót do kraju.

We Francji ponadto pozostaje 2 kierowców autokaru.

Pozostałych 36 pasażerów autokaru, po zbadaniu i opatrzeniu w szpitalu w Dunkierce wyraziło chęć kontynuowania podróży do Wielkiej Brytanii lub Irlandii. Dalszym transportem zajmuje się przewoźnik Polonia Transport.

Wszystkim uczestnikom wypadku zostaną wydane specjalne zaświadczenia lekarskie, które będą mogli przedstawić pracodawcom oraz stosownym władzom.

Na chwilę obecną organizacja rządowego transportu sanitarnego wydaje się zbędna.

Na szczególne podkreślenie zasługuje pełne zaangażowanie i ofiarna pomoc ze strony służb ratowniczych, personelu medycznego, psychologów i władz lokalnych zarówno we Francji, jak i w Belgii. W pomoc poszkodowanym bardzo aktywnie zaangażowała się również miejscowa Polonia. Pomaga w tłumaczeniach, uczestniczy w przesłuchaniach, służy życzliwym wsparciem.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)